Newsletter
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.

Niezbędnik Kota w podróży

0
Niezbędnik Kota w podróży

Jak przewozić kota?

Kto jest opiekunem Kota od dawna, ten obudzony w nocy o północy zawsze wie, co spakować dla swojego Zwierzaka w podróż. Czy aby na pewno? W większości przypadków prawdopodobnie tak jest, ale komu nie zdarzyło się kiedyś zapomnieć spakować karmy dla kota na kilkudniowy wyjazd, rzeczy tak oczywistej, "niech pierwszy rzuci kamieniem".
Z drugiej strony, pośród naszych Czytających zapewne jest wielu Świeżo Upieczonych Kociarzy, którym taki niezbędnik by się przydał.
Stąd pomysł na takową listę!


Jeśli macie swoje propozycje/sugestie, to proszę, koniecznie piszcie o nich w komentarzach, żebym mogła zaktualizować artykuł.
Grazie mille!

PODRÓŻ AUTEM

Wygodny transporter dla naszego Mruczka to kwestia dość oczywista. Pamiętaj, aby wyścielić go miękkim kocykiem, aby kotkowi było wygodniej jechać. W zależności od upodobań Twojego kota oraz długości podróży i pogody, warto rozważyć zabranie pudełka ze żwirkiem (jako przenośna kuweta podczas pistoju - W razie "W"), poidełka na wodę i miseczki na karmę (wiele transporterów ma je już wbudowane).
Większość kotów nie lubi podróży, manifestując to zawodzącym miauczeniem.
Z pomocą przyjdą nam obroże z feromonami lub spraye, które mają na celu uspokojenie i ukojenie stresu naszego Sierściuszka.

WYJAZD "Z DOMU DO DOMU"

Wiele kotów wprawdzie podróżuje z punktu A do punktu B, ale nadal pozostaje niewychodzącym kotem domowym, który w porywach szaleństwa wyjdzie co najwyżej na balkon.
Jeśli tak, to lista na wyjazd nie będzie zbyt długa.

Co warto wziąć ze sobą?

  • Książeczka zdrowia kota - dmuchaj na zimne i miej ze sobą "koci dokument tożsamości". Będziesz spac spokojniej!
  • Sucha i mokra karma, smakołyki
  • Żwirek, kuweta z łopatką
  • Miseczki na wodę i karmę
  • Zabawki - np. ulubione piłeczki, wędki itp.
  • Legowisko lub jakiś kocyk

Furminator / szczotka / grzebyk

WYJAZD NA DZIAŁKĘ / W ETER

W zależności od tego, czy masz dom z ogrodem, działkę, domek letniskowy itp., oraz od rasy i historii Twojego Kota, samodzielnie zadecydujesz, czy będzie on regularnie/czasami/sporadycznie wypuszczany na zewnątrz, czy wcale.
W przypadku tego pierwszego, oprócz listy "Z DOMU DO DOMU" odpowiednio wcześnie należy zadbać o kilka ważnych kwestii:

  • Zabezpieczenie przed kleszczami - kota nie upilnujesz! Z pewnością wytwarza się pod każdym kurczakiem, wejdzie w każdą księgarnię, wejdzie na kilka drzew, umorusa się w trawie... Kleszcz to prawie pewniak. Przed wyjazdem skonsultuj się z weterynarzem i dobierzcie najlepszy preparat dla Twojego Pupila. Będąc z kotem w eterze oraz już po powrocie z wojaży, regularnie sprawdzaj, czy u kotka nie zagościł nieproszony gość, aby w porę zareagować.

  • Wizyta u weterynarza przed podróżą - zapytaj fachowca, czy pewne szczepienie / konkretne badania należy wykonać wcześniej.

  • Obroża z adresatką - zapiszesz tam swój numer kontaktowy. Obroża powinna być tak dobrana, aby w razie niebezpieczeństwa łatwo zsunęła się kotu z szyi.

  • Smycz, szelki - jeśli w taki sposób wprowadzasz swojego Pupila na spacer

 

A jak wyglądają Twoje listy? Jak zwykle czekamy na Wasze komentarze!

Komentarze do wpisu (0)
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl