Jeżeli szukasz sufitowego drapaka dla kota, który nie wymaga wiercenia niepotrzebnych dziur, to mamy dla Ciebie idealne propozycje drapaków z regulowaną wysokością z wykorzystaniem kołków rozporowych 

Drapaki sufitowe

Szukając idealnego drapaka dla kota, właściciele często martwią się bezpieczeństwem tych konstrukcji. Im większy drapak, tym większe niebezpieczeństwo, gdyby spadł. Pomimo zapewnień producenta nie zawsze właściciele decydują się na takie drapaki. Jednak drapak dla kota jest koniecznością. Potrzeba drapania jest instynktowna. Każdy kot potrzebuje się wyciągnąć, spiłować pazury lub po prostu za pomocą drapania zaznaczyć swoje terytorium. Pokazać innym domownikom, że tu jest. Nikt nie chce, żeby kot zaczął to robić na meblach. Niespełnione potrzeby mogą nawet powodować frustrację u kota. Dobrym rozwiązaniem w takich przypadkach jest drapak sufitowy. Stabilna konstrukcja i odpowiednie mocowanie gwarantuje całkowite bezpieczeństwo. Wybierając taki drapak, właściciel nie musi się martwić tym, że kot podczas szalonej zabawy zrobi sobie krzywdę. Taki drapak jest dobrą alternatywą dla standardowych drapaków.

Drapak do sufitu jest najbezpieczniejszym modelem na rynku. Stabilna konstrukcja, bezpieczne mocowanie i łączenie elementów za pomocą długich śrub pozwala nawet największemu kotu na energiczną zabawę bez obawy, że się przewróci. W tego typu drapakach podstawa jest odpowiednio duża i ciężka zapewniając odpowiednią stabilność. Taki plac zabaw doceni każdy kot. Duża powierzchnia i mnogość różnych ciekawych elementów zapewni rozrywkę kotu na wiele godzin. W takich drapakach można spotkać półki, obrotowe hamaki, domki świetnie nadające się na kryjówki. Często można też spotkać drabinki i sznury do zabawy. Do tego dużo słupków do drapania obleczonych wytrzymałym sznurem sizalowym zagwarantuje każdemu kotu pełnie szczęścia. 

Sufitowy drapak dla kota to nie tylko centrum zabawy jest również miejscem relaksu i wypoczynku. Ważny jest materiał, z jakiego jest wykonane obicie. Miękki plusz zapewni komfort mruczkowi podczas poobiedniej drzemki. Dodatkowe poduszki dołączone do większości modeli sprawią, że kot nie będzie chciał spać nigdzie indziej. Wysokie drapaki pełnią również rolę punktu obserwacyjnego. Każdy kot uwielbia obserwować swoje terytorium z góry. Drapak sufitowy zapewnia dodatkowo bezpieczeństwo podczas codziennej obserwacji. 

Każdy właściciel kota zdaje sobie sprawę z tego, jak ciężko zapewnić mu bezpieczeństwo. Zawsze znajdzie coś do jedzenia, nawet jeżeli jest to niejadalne i wszędzie wskoczy, nie martwiąc się konsekwencjami. Odpowiedni drapak dla kota pozwoli właścicielowi na spokojne zajęcie się swoimi sprawami, bez obawy o to, co jego pupil wyprawia w danym momencie. Wybierając dobry jakościowo, stabilny drapak właściciel kota może zrzucić z barków chociaż jedno zmartwienie. Zakup drapaka jest inwestycją na lata. Nie warto oszczędzać na drapakach, zazwyczaj przynosi to odwrotny skutek. Słabej jakości drapak trzeba co chwilę wymieniać na nowy. Wybierając drapak sufitowy lepiej się kierować jakością. Możliwość zakupu części zamiennych pozwoli na dużą oszczędność i jest gwarancją tego, że kot będzie się cieszył drapakiem przez długie lata.

Wybór odpowiedniego drapaka dla kota nie jest prostym zadaniem. Zdaje sobie z tego sprawę każdy właściciel mruczka. Znalezienie idealnego drapaka wiąże się z poświęceniem czasu na zgłębienie tematu. Jednak poświęcenie z pewnością się opłaci, widząc wielką radość swojego pupila.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl