Wybieraj między ciekawymi propozycjami, między innymi ADVANCE (karma premium, z zaawansowaną formułą), Fitmin (duża ilość mięsa w składzie, nawet 50%), Applaws (karmy słynące z naturalnego składu bez sztucznych dodatków), BIOFEED (z ciekawą linią Gluten Free) oraz Taste of The Wild (dla tych, którzy uważają, że dobry wybór to karma bezzbożowa zawierająca wiele ciekawych składników, takich jak mięso wędzone czy pieczone, np. dziczyzna).

  • nowość

Karma sucha dla Kota - niezbędnik kociarza!

Każdy właściciel kota wie, że zwierzęta te bywają niezwykle wybredne, w stosunku do wybranej dla nich karmy. Część zwierząt notorycznie odmawia jedzenia karm, które kupuje właściciel, część zachowuje się tak tylko czasami. Nie zmienia to faktu - istnieje wielkie prawdopodobieństwo, że w końcu i nas spotka taki problem. By zminimalizować ryzyko humorzastego zachowania w istocie uroczego mruczka, warto zdecydować się na wybór karm o wysokiej jakości. Można też w zasadzie uczyć się od naszego czworonożnego przyjaciela. Uczyć się wybrzydzać wśród oferowanych dla kotów produktów, by wybrać jak najlepiej. Oto lista zasad, którymi warto się przy takim wyborze kierować. 

Karma sucha dla kota - jak wybrać?

Wybór jedzenia dla kota można właściwie potraktować pod pewnym względem tak samo, jak wybór jedzenia dla człowieka - należy czytać etykiety. Trzeba także odróżnić na wstępie karmy zbilansowane i nadające się do podawania kotu na co dzień, od karm uzupełniających, jednocześnie mając świadomość, że nie wszystkie karmy reklamowane jako dobre, codzienne posiłki dla zwierzaka faktycznie się do tego celu nadają. Na skład karm trzeba patrzeć już przez pryzmat kocich, nie ludzkich potrzebSucha karma dla kota, jak i mokra, wysoko w składzie powinny zawierać mięso (kot jest przecież mięsożercą) a ilość procentowa tego produktu powinna być znacząca, jeśli nie przeważająca. Warto również przyjrzeć się, jakiej jakości mięso wykorzystano w danej karmie - czy użyty produkt to resztki pochodzenia zwierzęcego, czy także (lub tylko) lepsze kąski dla naszego czworonoga. W karmie powinno znajdować się co najmniej 30% jakościowego białka (im kot bardziej aktywny, tym, proporcjonalnie, więcej). Jeśli jednocześnie szukamy składu bliskiego kociej naturze, warta wyboru okazuje się karma bezzbożowa - zalety takiego produktu wymienione są poniżej. Dobrze także, gdy koci pokarm uzupełniona jest o witaminy A, D3, E, witaminy z grupy B oraz składniki mineralne, takie jak wapń i żelazo.

Dlaczego warto rozważyć karmę bezzbożową?

Sucha karma dla kota bez zbóż jak i karma bezzbożowa mokra to najlepszy wybór z tego względu, że wybierając karmę warto kierować się tym, jak jadłospis kota wyglądałby, gdyby zwierzę to żyło w środowisku naturalnym. W naturze tkwi wiele mądrości i nie warto jej lekceważyć. U dziko żyjącego kota nie znajdziemy w jadłospisie ziaren zbóż, często dodawanych do karm kukurydzy, jęczmienia czy pszenicy. Próżno też szukać spokrewnionych z tematem glutenu kukurydzianego i olejów roślinnych. Im naturalnej, tym lepiej. Karmy bez zbóż mogą być tak samo smakowite, jak te przeładowane w zasadzie ludzkim jedzeniem, a jednocześnie zbliżą kota do stanu dzikości, w jakim pierwotnie znajdował się on, bądź jego przodkowie. Czego więcej zwierzak może chcieć?

Które karmy warto wybrać - przykłady produktów

Na rynku pośród ogromnej ilości karm nie wartych uwagi, istnieje także wiele produktów, stworzonych przez marki, które faktycznie mają na uwadze dobro kota. Oto opis zalet kilku przykładowych producentów, których produkty mogą uszczęśliwić czworonoga, zadowolić dobrym smakiem, jednak nie kosztem zdrowia. Wybierać warto między innymi Karmy Fitmin (uwzględniają wiek, kondycję i problemy zdrowotne zwierzęcia, duża ilość mięsa w składzie, nawet 50%), Carnilove (ciekawe smaki i wartościowe dodatki, np. olej z łososia), Applaws (karmy słynące z naturalnego składu bez sztucznych dodatków), BIOFEED (z ciekawą linią Gluten Free) oraz Taste of The Wild (dla tych, którzy uważają, że dobry wybór to karma bezzbożowa zawierająca wiele ciekawych składników, takich jak mięso wędzone czy pieczone, np. dziczyzna).

Pośród tych produktów na pewno każdy, nawet wybredny mruczek, znajdzie coś dla siebie. 

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl