Ważny zakup dla Twojego Kota!

Kupowanie kuwety dla kota można przyrównać do zakupu łóżka. Niemożliwym spotkanie jest kogoś, kto narzeka na za duże łóżko, ale można już spotkać osoby, które zawsze chciałaby mieć większe. Jeśli nasz kot załatwi się w za małej kuwecie, będzie to dla niego niekomfortowe. Skutkować to może przykrymi konsekwencjami, gdy zobaczymy niespodziankę pozostawioną na dywanie. W sklepie pociechowo.pl znajdziesz szeroki wybór kuwet, dopasowanych do wielkości i upodobań Twojego kota. Czeka na Ciebie szeroki wybór kolorowych i odpowiednio dopasowanych kształtem kuwet!

Postaw na prywatność Twojego Kota!

Każde zwierzę potrzebuje trochę prywatności, tak samo jak człowiek. Chwile dla siebie znajduje właśnie w kuwecie i z pewnością, nie chce być wtedy obserwowany przez wszystkich. Dobrym rozwiązaniem jest zakup zamykanej kuwety dla kota. Warto postawić na wygodę! Mając taki rodzaj kuwety, kot nie będzie wykopywać żwirku poza nią. Dodatkową zaletą jest fakt, iż nie widzimy zawartości kuwety oraz zapachy nie są tak intensywne, jak w przypadku otwartych kuwet. 

Kuweta zamykana powinna spełniać kilka kryteriów, takich jak:

  • kuweta musi być wystarczająco duża, aby kot mógł się wyprostować, gdy załatwia potrzebę,
  • drzwi do kuwety muszą być duże,
  • kuweta musi mieć dobrą wentylację poprzez filtry na górze, otwory czy ściągnięte drzwiczki. 

Gdzie postawić kuwetę?

Najlepiej, aby kuweta nie znajdowała się w ciągu komunikacyjnym, tak aby nikt nie przeszkadzał i nie zaglądał kotu. Warto też pamiętać, aby nie wciskać jej w szpary. Kot musi mieć łatwy dostęp, najlepiej w ustronnym miejscu. duża kuweta dla kota zagwarantuje spokój i większy komfort kotu.

Ile kuwet powinno być w domu?

To oczywiście zależy od tego, jaki jest Twój Mruczek lub zgraja Mruczków się dogadują w "Kocich sprawach". Standarową i bezpieczną regułą jest to, że jeśli masz więcej niż jednego kota, to powinno w domu być tyle kuwet, ile kotów plus jeden. Przykładowo gdy mamy cztery koty to kuwet powinno być pięć. Lecz wszystko zależy od relacji, jakimi darzą się koty. Gdy dobrze się dogadują i nie ma między nimi żadnych zatarć, jedna kuweta na pewno starczy.

Kuweta dla kota jest bardzo ważna, dlatego warto zadbać o odpowiedni wybór z myślą o dłuższej perspektywie.

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl