Opcje przeglądania
Cena
  • od
    do
Promocja

Koty mają różne preferencje co do podłoża w swojej toalecie. Jednym z najpopularniejszych, a przy tym chętnie używanych przez mruczki, jest żwirek bentonitowy. Przekonaj się, jakie są jego zalety i zobacz, czy warto wybrać ten rodzaj podłoża do kuwety dla swojego kota.

SUPER BENEK Compact Lawenda 25l

SUPER BENEK Compact Lawenda 25l
SUPER BENEK Compact Lawenda 25l

Dostępność: tymczasowo niedostępny

Cena: 69,59 zł

SUPER BENEK Lawenda 25l

SUPER BENEK Lawenda 25l
SUPER BENEK Lawenda 25l

Dostępność: tymczasowo niedostępny

Cena: 63,00 zł

Żwirek bentonitowy – co to takiego i dlaczego warto go wybrać?

Żwirek bentonitowy powstaje ze skał bentonitowych, które składają się z sodu, krzemianu glinu oraz sodu. Popularny rodzaj podłoża do kuwety jest chętnie wybierany ze względu na dość niską cenę i doskonałą absorpcję nieprzyjemnych zapachów. Dodatkowo jest przy tym również wydajny. Żwirek dla kota bentonitowy wykazuje właściwości zbrylające, co ułatwia usuwanie zanieczyszczeń z kuwety bez konieczności wymieniania całego podłoża.

Żwirki bentonitowe występują w różnych wersjach zapachowych (lawendowy, leśny, puder dziecięcy, morska bryza itp.), które pomagają maskować nieprzyjemne zapachy dochodzące z kuwety. Właściciele mruczków, które nie lubią zapachowego podłoża w kuwecie, mogą również wybrać  żwirek dla kota bentonitowy bezzapachowy.

Żwirek bentonitowy – jakie ma minusy?

Żwirek bentonitowy, jak każdy rodzaj podłoża do kociej kuwety, ma swoje zalety oraz wady. Podczas zakupu warto mieć na uwadze, że jest niestety dość ciężki, może nosić się po mieszkaniu (aby ograniczyć jego roznoszenie z kociej toalety, warto zainwestować w specjalną wycieraczkę), a przy tym pyli się przy uzupełnianiu nim kuwet. Kot po skorzystaniu z toalety może więc pozostawiać ślady łapek na podłodze. Żwirek dla kota bentonitowy nie może być ponadto wyrzucany do toalety.

Dlaczego koty chętnie korzystają ze żwirku bentonitowego?

Wiele mruczków chętnie korzysta z rodzaju podłoża przypominającego swą strukturą drobny żwir bądź piasek, czyli podłoże, w które koty załatwiają swoje potrzeby w naturze. Żwirek bentonitowy, szczególnie ten, o drobnej granulacji, jest ponadto delikatny dla wrażliwych kocich łapek, co zachęca mruczki do kopania w nim i korzystania ze swojej toalety.

Dla jakiego mruczka najlepiej wybrać żwirek bentonitowy?

Koty przywiązują dużą uwagę do swojej toalety i lubią, gdy jest w niej czysto. Żwirek dla kota bentonitowy, pozwala zachować doskonałą higienę w kociej kuwecie, to dobry wybór dla opiekunów wielu mruczków. Należy jednak mieć na uwadze, że niektóre koty mogą mieć tendencję do zjadania żwirku (dotyczy to w szczególności ciekawskich kociaków i niektórych kotów zmagających się z problemami zdrowotnymi). Jeśli Twój mruczek podjada żwirek z kuwety, lepiej nie ryzykuj wyboru bentonitu. W takim przypadku najlepiej sprawdzi się podłoże roślinne (żwirek drewniany).

Największe zalety żwirku bentonitowego

Kiedy szukasz rozwiązania, które będzie najbardziej wygodne dla Twojego kota, uwzględniasz również własne preferencje czy oczekiwania. Żwirek dla kota bentonitowy to doskonały wybór dla każdej kociej mamy i kociego taty. Klasyczny, najbardziej popularny ze żwirków swoją strukturą przypomina prawdziwy piasek, dzięki czemu jest bardzo naturalny i przeznaczony do użytku dla każdego kota. Ponadto jego niezwykle mocną stroną jest cena - niezwykle tani i jednocześnie bardzo praktyczny w użytkowaniu będzie stanowił perfekcyjny wybór dla większości kociaków. Pozostanie też wygodny do sprzątania dla właścicieli. Żwirek dla kota bentonitowy doskonale zbryla się pod wpływem wilgoci, dzięki czemu bez problemu wyciągniesz nieczystości z kuwety za pomocą łopatki i przesitkujesz, oddzielając brudny żwirek od czystego. Dzięki wysokiej chłonności bentonitu w łatwy sposób zatrzymuje on nieprzyjemne zapachy, zwłaszcza jeśli wybierzesz jeden z aromatyzowanych żwirków. Proponowane zapachy są bezpieczne oraz przyjazne zwierzęciu, nie będą więc podrażniały jego czułego węchu, lecz pozwolą mu w pełni swobodnie korzystać z kuwety. Żwirek dla kota bentonitowy to wybór neutralny, który sprawdzi się dla niemal każdego mruczka. Wszystkie zalety proponowanych żwirków dostępnych w opakowaniach o różnej pojemności przyczynią się do komfortu, z jakim Twój kot będzie mógł korzystać z kuwety, a Ty nie będziesz musiał się dłużej martwić o posprzątanie za swoim kocim towarzyszem!

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl