Opcje przeglądania
Rodzaj żwirku
Można spuścić w toalecie
Antybakteryjny
Cena
  • od
    do
Promocja

Żwirek silikonowy jest jednym z chętnie wybieranych przez opiekunów kotów. Popularne podłoże do kuwety okazuje się równie dobrze akceptowane przez mruczki. Poznaj jego zalety i dowiedz się, dlaczego warto go wybrać.

Żwirek silikonowy – specyfika i zalety popularnego podłoża

Żwirek dla kota silikonowy z wyglądu przypomina przezroczyste kryształki. Jest niezwykle lekki, co ułatwia jego transport,  a także doceniany za doskonałą chłonność płynów i nieprzyjemnych zapachów z kociej toalety. Tego rodzaju podłoże do kuwety powstaje z krzemionki. Na rynku zoologicznym dostępne są żwirki aromatyzowane, pozwalające lepiej maskować zapachy z kociej toalety, jak też żwirki silikonowe bezzapachowe.

Żwirek silikonowy jest wyjątkowo wygodnym rozwiązaniem, cenionym za możliwość rzadkiej wymiany całej zawartości kociej toalety. Po zabrudzeniu przezroczyste kryształki żwirku przybierają żółtą barwę, dzięki czemu wiadomo, kiedy podłoże wymaga wymiany. Po wsypaniu do kuwety żwirek dla kota silikonowy wystarcza na około 2-3 tygodnie. Po tym czasie zawartość kociej toalety należy całkowicie wymienić. Zaletą tego typu podłoża jest brak pylenia przy wymienianiu zawartości kuwety. Żwirek silikonowy nie jest jednak przeznaczony do utylizacji w toalecie.

Żwirek silikonowy – kiedy może się nie sprawdzić?

Koty to prawdziwi indywidualiści, mający swoje przyzwyczajenia. Jeśli wcześniej w swojej kuwecie miały do dyspozycji żwirek drewniany czy bentonitowy, podłoże silikonowe może nie przypaść im do gustu. Silikonowe kryształki mogą nie spodobać się kotom ze szczególnie wrażliwymi łapkami, jednak większość mruczków chętnie korzysta z toalety wypełnionej tego typu żwirkiem. Żwirek silikonowy może nie sprawdzić się również przy kociakach, które lubią próbować nowości i tym samym zjadać kryształki z kuwety.

Żwirek silikonowy – dla jakiego kota?

Żwirek dla kota silikonowy nie jest raczej polecany seniorom z wrażliwymi łapkami czy kociakom, które dopiero uczą się korzystać z kuwety. Lepiej używać go przy trochę starszych kociakach i dorosłych kotach, które nie mają problemu z hałasem towarzyszącym podczas kopania w silikonowych kryształkach.

Jeśli Twój kot korzystał wcześniej z innego rodzaju podłoża (drewnianego czy bentonitowego), a chcesz, by w jego toalecie znalazł się żwirek silikonowy, pamiętaj, że mruczek może mieć problem z zaakceptowaniem innego podłoża. By ułatwić ulubieńcowi korzystanie z nowego żwirku, mieszaj go na początku z tym, z którego kot korzystał wcześniej. Tym sposobem przyzwyczaisz mruczka do załatwiania swoich potrzeb w żwirek silikonowy.

Zalety żwirku silikonowego - dlaczego warto?

Żwirek dla kota silikonowy to przede wszystkim gwarancja utrzymania wysokiej czystości oraz higieny nie tylko w kuwecie kota, ale również wokół niej. W przeciwieństwie do innych rodzajów ściółek do kuwety żwirek dla kota silikonowy nie rozsypuje się wokół, a kot nie będzie go roznosił na swoich łapkach. Pojedyncze kryształki, które mogłyby się przyczepić do kocich poduszeczek, szybko spadną i łatwo będzie je posprzątać. Nie wytwarzają również kurzu i pyłu podczas jego przesypywania. W samej kuwecie żwirek tego rodzaju sprawdzi się na medal - przede wszystkim doskonale zatrzymuje nieprzyjemne zapachy, które zazwyczaj mogą się wydobywać z kuwety po długim użytkowaniu. Niektóre z proponowanych wersji nie tylko zatrzymują zapach, ale również wydzielają przyjemną i odświeżającą woń, która nie będzie przeszkadzać Twojemu kotkowi, a stanie się przyjemną odmianą dla Ciebie. Można go trzymać o wiele dłużej w kociej toalecie niż inne, dostępne na rynku żwirki. Dzięki swojej unikalnej strukturze doskonale chłonie wilgoć, przez co kryształki zlepiają się ze sobą w jedną bryłę. Żwirek dla kota silikonowy znacznie ułatwia sprzątanie, pozwalając łatwo pozbyć się nieczystości. Twój kot, jako stworzenie niezwykle ceniące sobie czystość wokół siebie, będzie Ci bardzo wdzięczny za możliwość skorzystania z tak higienicznej toalety! Proponujemy żwirki silikonowe w różnych objętościach, dzięki czemu bez problemu dopasujesz idealne opakowanie do potrzeb Twojego kota.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl